Pagalba - LFE

Šiek tiek informacijos apie tai, kaip naudotis Futbolinis.lt svetainės puslapiais. Čia sužinosite, kaip ieškoti dažniausiai trokštamos informacijos.
Komentarai
Patys pagrindai

Ateityje norėtume, kad čia būtų pateikta kuo daugiau informacijos, padedančios lengvai naršyti po Lietuvos futbolo enciklopediją. Tačiau kol kas visas dėmesys sutelktas duomenų rinkimui ir svetainės programavimui, todėl informacijos dar mažoka.

Informacija šioje svetainėje yra laisva - platinama GFDL licencijos sąlygomis (ši licencija taikoma Vikipedijoje ir kituose atviruose projektuose). Be to, informaciją pildyti ar koreguoti gali bet kas - tereikia prisiregistruoti (nuoroda dešinėje pusėje po svetainės logotipu).

Jei kyla klausimų, kiekvienas puslapis turi savo aptarimų skiltį, į kurią pateksite per nuorodą „Aptarimai“ viršutinėje puslapio dalyje. Taip pat kiekvieno puslapio apačioje yra nuoroda „Apie“, kur pateikti pasiruošusių bet kada pagelbėti asmenų kontaktiniai adresai.

Paieška

Dažniausiai lankytojai į futbolo enciklopediją užsuka ieškodami konkrečių faktų, todėl viena populiariausių svetainės funkcijų yra paieška. Visa enciklopedijos informacija suskirstyta į grupes (žmonės, varžybos, klubai, komandos, rungtynės, stadionai), todėl pirmiausiai spustelėkite ant atitinkamos grupės nuorodos kairėje puslapio pusėje (po logotipu). Paspaudę ant grupės nuorodos pateksite į tos grupės skiltį, kurioje išvardinti visi įrašai. Konkretaus įrašo galite ieškoti įvesdami paieškos kriterijų redagavimo laukelyje virš sąrašo (kairėje pusėje) arba tiesiog vaikščiodami po puslapius.

Jei ieškote asmens, paieškos laukelyje galite ne tik įvesdami pilną asmens vardą, užtenka įvesti dalį vardo arba pavardės. Jei ieškote klubo ar komandos, užteks įvesti komandos pavadinimą („Makabi“), miestą („Panevėžys“) ar tipą („FBK“). Nacionalinės rinktinės yra pateikiamos kartu su komandomis, todėl pirmiausia spustelėkite ant nuorodos „Komandos“ (kairėje po logotipu), o tada paieškos laukelyje įveskite šalies pavadinimą.

Turinio redagavimas

Norėdami įvesti įvykusių rungtynių rezultatus, papildyti žaidėjo ar komandos aprašymą, turite prisiregistruoti. Prisiregistravimas labai paprastas - dešinėje puslapio pusėje (po logotipu) suraskite nuorodą „Prisijungti“, įveskite registracijos vardą bei slaptažodį ir iškart tapsite pilnateisiu redaktoriumi. Nepamirškite, kad darant bet kokį keitimą būtina redagavimo puslapio apačioje įvesti šaltinį (tai gali būti knygos pavadinimas, internetinio puslapio adresas ar paprastas komentaras - „rungtynių protokolas“ ar panašiai).

Kur ieškoti informacijos

Jei norite susisiekti su puslapio redaktoriais ar kitais aktyviais lankytojais, užeikite į enciklopedijos puslapį Facebook sistemoje - kol kas tai patogiausia vieta bendrauti apie projektą.

Bus daugiau

Informacija ruošiama...