Apie mus - LFE

Išsami, lengvai prieinama ir patikima informacija apie lietuvišką futbolą.
Komentarai
*
Projektas

Lietuvos futbolo enciklopedija Futbolinis.lt startavo 2008 m. pabaigoje. Tiesa, tada tik pradėta asmeninė futbolo statistikos duomenų bazė. Po kelių mėnesių svetaine pradėjus domėtis ir daugiau žmonių, asmeninė svetainė natūraliai evoliucionavo į ambicingą atvirą projektą. Tuomet prisijungė dar keletas Lietuvos futbolo populiarinimu ir istorijos išsaugojimu besirūpinančių savanorių, kurie iš įvairių šaltinių renka Lietuvos futbolo istorinius ir šiandienos faktus.

Informacija kaupiama ne tik tam, kad būtų viešai pasiekiama, bet ir tam, kad ją be suvaržymų galima būtų naudoti kituose projektuose. Todėl visus svetainėje skelbiamus tekstus galite naudoti tiek nekomerciniais, tiek ir komerciniais tikslais. Siekiame, kad svetainė nebūtų apkrauta, todėl čia nerasite reklamos.

Futbolinis.lt siekiama sukaupti kuo daugiau informacijos apie Lietuvos futbolą. Ypač svarbu padengti sritis, kurios Lietuvos žiniasklaidoje yra labiau primirštos - moterų futbolas, mėgėjų futbolas (II bei III lygos), futbolo asmenybės (teisėjai, treneriai, futbolininkės ir pan.), istorija (tarpukario bei tarybinių laikų čempionatai). Plačiau apie projektą skaitykite planų puslapyje.

*
Žmonės

Kadangi Futbolinis yra kolektyvinis savanoriškas projektas, norėtųsi čia pateikti grupuotą sąrašą žmonių pagal atsakomybės sritį (redaktoriai, programuotojai, dizaineriai, šiaip aktyvistai). Tačiau kol kas tėra apie 50 registruotų vartotojų, iš kurių mažiau nei 10 yra bent šiek tiek prisidėję prie redagavimo, aktyvių redaktorių yra tik 2. Žmonės, į kuriuos galima kreiptis:

 • Andrius R. (knutux) - projekto iniciatorius, programuotojas, ir kol kas redaktorius. Susisiekti galima adresu knutux(@)futbolinis.lt.
 • Deividas, prižiūrintis salės futbolo A lygos bei KAFF žiemos pirmenybių tvarkaraščius bei rungtynių rezultatus. Taip pat rūpinasi ir skirtingų sezonų teisėjų reitingų suvedimu, kita informacija.

Būtų smagu šį sąrašą gerokai praplėsti, todėl visi norintieji prisidėti prie išsamiausios svetainės apie Lietuvos futbolą kūrimo, rašykite.

Žmonės, kurie netiesiogiai prisideda prie projekto:

 • Almantas Laužadis, daugiau nei 10 metų kaupiantis įvairiausią futbolo statistiką savo svetainėje.
 • Vaidas J., reguliariai atsiunčiantis retesnių rungtynių protokolų.
*
Išskirtiniai bruožai

Svetainių, kuriose galima rasti informacijos apie Lietuvos futbolą yra tikrai ne viena, todėl natūraliai kyla klausimas kam reikalinga dar viena? Todėl trumpai pamėginsime aprašyti kuo Lietuvos futbolo enciklopedija („Futbolinis“) skirsis nuo kitų svetainių.

Pirmiausia reiktų paminėti kelias enciklopedijos išskirtines savybes:

 • Nemokamai skelbiama informacija - bet kokį enciklopedijoje pateikiamą tekstą galima panaudoti GFDL licencijos sąlygomis (nemokamai, praktiškai be suvaržymų).
 • Bendruomeninis projektas - informaciją svetainėje pildyti gali bet kuris norintis.
 • Šaltiniai - stengiamasi, kad kiekvienas faktas būtų paremtas šaltiniu, o šaltinių sąrašas pasiekiamas kiekvienam skaitytojui.
 • Lankstumas - enciklopedijos programinis kodas bei duomenų bazės struktūra kuriama taip, kad būtų galima lengvai pridėti naujų lygų (pavyzdžiui, mokyklų čempionatus), kitos papildomos informacijos.

Kitos futbolo enciklopedijos savybės (lygų lentelės, žaidėjų karjeros, aptarimai ir pan.) nėra naujos lietuviško interneto platybėse. Tačiau, tikėdami, kad projektas vis tik yra išskirtinis, pateikiame palyginimą su pagrindiniais informacijos apie Lietuvos futbolą šaltiniais:

 • Penalty.lt ir LFF svetainė - neblogos naujienų svetainės, plačiai nušviečiančios lietuviško futbolo aktualijas.
  Futbolo enciklopedija tikrai neskirta operatyviau ar išsamiau pateikti naujienų, o labiau sistemizuoti šiose naujienose pateikiamą informaciją (lygų lenteles, žaidėjų karjeras ir pan.).
 • A. Laužadžio sukaupta statistika - pats išsamiausias Lietuvos futbolo statistikos puslapis, kuriame surinkta Lietuvos čempionatų (nuo 1922 m.), I lygos (nuo 1997 m.), II lygos (nuo 1994 m.), moterų čempionatų (nuo 1994 m.) turnyrų lentelės ir nemažai rungtynių statistikos, visų rinktinių (vyrų, moterų, jaunimo) rungtynių ir dalyvavimo turnyruose istorija, Sandraugos taurės ir Baltijos lygos statistika.
  Futbolo enciklopedija padengs didesnę dalį (didelis dėkui Algimantui už leidimą pasinaudoti šia informacija) šiuose puslapiuose surinktos informacijos, bet informacija turėtų būti pateikta žymiai patogiau - su galimybe naršyti tarp puslapių, detalesne statistika. Labai svarbu ir tai, kad mūsų enciklopedijoje lengviau rasti klaidas (tam naudojamos automatinės priemonės). Taip pat enciklopedijoje informacija bus pateikiama lietuviškai (paliekant ir anglišką vertimą). Be abejo, enciklopedijoje planuojama pateikti ir daugiau informacijos - detalesnius klubų, žaidėjų, sezonų aprašymus.
 • Vikipedija - nors Vikipedija ir nėra skirta futbolui, kelių entuziastų dėka ten surinkta labai nemažai informacijos apie futbolą - profesionalūs ir mėgėjiški, egzistuojantys ir jau iširę klubai, kai kurie profesionalūs žaidėjai, lygų lentelės. Tačiau beveik nėra informacijos apie moterų futbolą, aprašyta gana mažai futbolininkų.
  Futbolo enciklopedija turėtų tą pačią ir dar detalesnę informaciją pateikti patogiau, bet esminis enciklopedijos privalumas - paprastesnis atnaujinimas (Vikipedijoje po sezono reikia atnaujinti kiekvieno klubo ir lygos puslapius, mūsų svetainėje tereikia suvesti lygos lentelę arba rungtynes ir klubų puslapiai atsinaujina automatiškai).